Soğuğa karşı sıcacık önlem

 

Tüm yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve soğuk hava şartları insanlar kadar sokaklarda yaşayan can dostlarımız hayvanları da olumsuz etkiliyor. Buca Belediyesi, sokak kedilerinin soğuk hava koşullarında sığınabileceği kalıcı bir liman olabilecek kedi evleri yaptırarak, ilçe geneline dağıtıma başladı. Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, polipropilen malzemeden üretilen 80 adet özel kedi evinin kurulumu için ilçe genelinde çalışmalara başladı. Bucalılar kedi evlerini Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden ücretsiz de temin edebiliyor.

5BUC0014-mk

Buca Belediyesi sert geçen kış şartlarında sokak hayvanları için de seferber oldu. Can dostlarımız sokak hayvanlarının hava şartlarından etkilenmeden daha sağlıklı yaşam sürebilmesi için mücadele veren Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, kolay kurulumu ve dayanıklı malzemesi ile dikkat çeken özel kedi evleri yaptırdı.

5BUC0017-mk

Polipropilen malzemeden üretilen 80 adet kedi evinin kurulumu için çalışmalara başlayan ekipler, ilk etapta sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu bölgelere ağırlık verdi. Sıcak ve soğuk havalarda kedilerin sığınabileceği bir liman olarak yapılan kulübeler, su geçirmez, dış hava koşullarına dayanıklı, yıkanabilir ve temizlemesi kolay malzemesi ile dikkat çekiyor.

5BUC9911-mk

Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, ilçe geneline kuracakları kedi evlerinden talep eden hayvansever Bucalılar için de destek sağlayacak. Kendi çevrelerindeki sokak kedileri için kulübe temin etmek isteyen Bucalılar, Buca Belediyesi’nin Tınaztepe’de yer alan Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden ücretsiz olarak temin edebilecek.

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Manisa’da Avrupa Spor Haftası etkinlikleri düzenlendi

Spor kültürünün tabana yayılması, hareket bilincinin her yaştan, her statüden bireyin günlük rutini haline getirilmesi …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: