Soma’da Dar Gelirlinin Yanında Büyükşehir Var

Soma’da Dar Gelirlinin Yanında Büyükşehir Var (10) 1600x1067

MANİSA Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmete sunduğu Gıda Bankası, Soma’da  düzenlenen törenle resmen hizmete başladı. Açılış töreninde konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gıda Bankası ile sadaka kültürüne son verdiklerinin altını çizerek, ihtiyaç sahibi vatandaşların her zaman yanında olduklarını vurguladı.

Soma’da Dar Gelirlinin Yanında Büyükşehir Var (15) 1600x1067

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde kurulan ve il genelinde hizmet vermeye başlayan Gıda Bankası, dar gelirli ailelerin yardımına koşmaya devam ediyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Soma’da kazandırdığı Gıda Bankası gerçekleştirilen törenle açıldı. Açılış törenine Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Genel Sekreter Yardımcıları Aytaç Yalçınkaya ve Yılmaz Gençoğlu, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları Şehnaz Başaran, Erdal Nohutçu, Teftiş Kurulu Başkanı Ahmet Türkgüler, daire başkanları, başkan danışmanları, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Ülkü Ocakları İl Başkanı Murat Yörük, Kadın Kolları Başkanı Nevin Kaleli, ilçe koordinasyon şube müdürleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Soma’da Dar Gelirlinin Yanında Büyükşehir Var (8) 1600x1067

116 gerçek ihtiyaç sahibine ulaşıyoruz

Açılış töreninde konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ”Evlerinde sıcak yemek pişmeyen aile kalmasın, anneler ve babalar evlatlarına karşı mahcup olmasın diyerek hayata geçirdiğimiz Gıda Bankası projesini il genelinde hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gıda Bankamızdan bugün itibariyle tam 116 gerçek ihtiyaç sahibi kardeşim faydalanıyor. Bu vatandaşlarımız rencide edilmeden kendisine verilen kartlarla Gıda Bankası’ndan alışverişlerini yapabiliyorlar. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Soma’da Dar Gelirlinin Yanında Büyükşehir Var (5) 1600x1067

23 Nisan’a Özel Çocuklarla Açılış Kurdelesi Kesti

Konuşmanın ardından Başkan Ergün, çocuklar ve protokol üyeleri ile birlikte Gıda Bankası’nın açılış kurdelesini kesti. Daha sonra Gıda Bankası’nda incelemelerde bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, çocuklarla sohbet etti ve fotoğraf çektirdi.

Soma’da Dar Gelirlinin Yanında Büyükşehir Var (3) 1600x1067

Bu habere de bakabilirisiniz

Müftü Soykök’ten, Vali Karadeniz’e Mevlid-i Nebi daveti

Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök ve müftü yardımcıları, Vali Yaşar Karadeniz’i ziyaret ederek “Peygamberimiz ve …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: