Soykırım Tarihinin Destanı, Pazartesi Manisa’da

Soykırım Tarihinin Destanı, Pazartesi Manisa’da (2)Ermenilerin, Azeri halkına yaptığı katliamın anlatıldığı ‘Soykırım Tarihinin Destanı’ adlı tiyatro oyunu Manisa’ya geliyor. Azerbaycan Cumhuriyeti’nin bağımsızlığa kavuşmasının 25.yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Anadolu Aydınlar Ocağı işbirliği ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün desteğiyle ‘Soykırım Tarihinin Destanı’ adlı tiyatro oyunu Manisa’da sahne alacak.

Türkiye-Azerbaycan Bayrağı

Zihni Papakçı’nın yazdığı, Dr. İftihar Piriyev’in yönettiği ve Azerbaycan Devlet Tiyatrosu’nun sergilediği ‘Soykırım Tarihinin Destanı’ adlı oyun 11 Nisan’da Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu’nda sahne alacak.

manisa-blediye-logo-05Ermenilerin masum Türk halkına yapmış olduğu katliamları tarih, gün ve ölü sayıları ile anlatan oyun, sahne aldığı birçok ilde büyük beğeni topladı. Oyun, Anadolu turnesi kapsamında 11 Nisan Pazartesi günü ücretsiz olarak Manisalı tiyatro severler ile buluşacak.

Bu habere de bakabilirisiniz

Yunusemre’de yol yapım çalışmaları sürüyor

Yunusemre Belediyesi ilçede asfalt sathi kaplama, kilitli parke taşı düzenleme ve kaldırım tamirat çalışmalarını sürdürüyor. …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: