Stok başladı raflar boşaldı

Türkiye’de korana paniği büyürken Manisalılar zor günler geçirme korkusuyla marketlere koşarak stok yapmaya başladı. Stok sebebiyle marketlerin makarna, un ve kuru bakliyat gibi rafları boşaldı. ‘Evde Kal’ çağrılarına da uyan Manisa’da sokaklar da boş kaldı.

Tunay Aktaş

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona salgını sonrası uygulanan önlemler çerçevesinde vatandaşlar gerekli olmadıkça sokağa çıkmıyor. Sokakların boşaldığı Manisa’da halk genel olarak korona tedbirlerine uyum sağlıyor. Öte yandan korona salgını nedeniyle psikolojisi bozulan Manisalılar evlerinde stok yapmak üzere büyük marketlere koştu.  Market alışverişi ve stok iç güdüsü , her zaman dolu görmeye alıştığımız büyük market raflarının boomboş kalmasına neden oldu.  Vatandaşlar en çok makarna, un, kuru bakliyat, süt ve yumurta gibi gıda ürünlerinin yanı sıra temizlik maddelerini de bol miktarda alarak evlerinde stokluyor.

POLİSLER PARKLARDA VE MEYDANLARDA NÖBETTE

Yaşanan belirsizlikler ile korona salgını tedbirlerinin ne zaman sona ereceğini ve tehlikenin ne zaman biteceğini ön göremeyen halkın bu nedenle psikoloji de çökmüş durumda.  Korkulu bekleyiş devam ederken, evlerinden dışarı çıkmayan Manisalılar sadece gerekli ihtiyaçlarını almak ve stok yapmak için dışarı çıkıyor..  Manisa sokaklarının bu sessiz sedasız ve boş görüntüsü bir müddet daha devam edecek gibi görünüyor..   Boşalan sokakların ortaya çıkardığı bu tarihi manzaralar ise insanların korona korkusunu ve endişesini gözleri önüne seriyor.

 

 

 

 

 

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Baybatur’la başladı, Salih Hızlı’yla bitti..

Son günlerde sosyal medya sayfasından bol atarlı bol giderli paylaşımlar yapan AK Parti İl Başkan …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: