Torbalı’da yüzme kurslarına yoğun ilgi

İzmir’in Torbalı ilçesindeki yüzme kursları her yaştan vatandaştan yoğun ilgi görüyor.


Torbalı Belediyesi tarafından Aquapolis Yüzme Havuzunda başlatılan yüzme kursları ilgi görmeye başladı. 3 veya 4 yaşındaki çocuklardan yetişkinlere kadar dileyen herkesin kurslara katılabileceği ifade edilirken, ebeveynlerin, çocuklarını imzalayacakları sağlık beyanı belgesi ile yüzme kursuna kayıt ettirebileceği bildirildi. Profesyonel yüzme hocaları tarafından verilen kursların üçer saatlik 8 seans şeklinde olacağı ve bir ay süreceği dile getirilirken, kursların pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe sabah 9 ile 12,30 saatleri arasında verileceği duyuruldu. Yine kursa katılmak isteyen kişilerin 6-15 yaşa kadar kişi başı 120 lira, 15 yaş ve üzeri kursiyerlerden 150 lira ücret alındığı belirtilirken, kursu başarıyla bitirenlere ayrıca sertifika verileceği kaydedildi.
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ilçedeki çocuk ve gençlerin zihinsel ve bedensel eğitimlerine katkı sunmak amacıyla bu tür organizasyonlara ciddi önem verdiklerini ifade ederek, “Belediye Kültür Merkezimizde süren çeşitli kurslarımızda yüzlerce çocuk ve gencimizi geleceğe hazırlıyoruz.

Torbalı’da yüzme kurslarına yoğun ilgi

 

Bu kurslarda yetişen çocuklarımızdan bazıları atletizm milli takımına kadar yükseldiler ve gelecekte belki de olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecekler. Aquapolis’te başlayan yüzme kurslarımız da aynı şekilde yoğun ilgi görüyor. Yüzmeyi bilmek bazen sizin hayatınızı ya da başkasının hayatını kurtarabilir. O nedenle önemli bir beceri ve aynı zamanda iyi bir spor. Yüzme kursuna iştirak eden çocuklarımız burada aileleriyle birlikte kaliteli vakit de geçiriyorlar” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

İzmir’de yeni Covid-19 tedbirleri

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında toplanan İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 ile mücadele kapsamında, …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: