Turgutlu MYO öğrencilerinin mezuniyet sevinci

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Turgutlu Meslek Yüksek Okulu’nun (MYO) 22. dönem mezuniyet törenine katıldı.

Turgutlu MYO öğrencilerinin mezuniyet sevinci

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Turgutlu Meslek Yüksek Okulu 22. dönem mezuniyet töreni, okul bahçesinde düzenlenen bir tören ile gerçekleşti. Törende açılış konuşması MYO Müdürü Prof. Dr. Kenan Yalınız tarafından gerçekleşti. Yalınız, eğitimini tamamlayan tüm öğrencilere yaşamlarında başarılar diledi. Ardından konuşan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Meslek Yüksek Okulumuz’un varlığı sizler gibi ülkemizin dört bir yanından gelen gençlerin Turgutlumuz’u tanımasına da olanak sağlamaktadır. Bu anlamda bizler de siz gençlerimizi birer hemşerimiz kabul ediyoruz. Hem sizlerin ilçemizle bütünleşmesi, hem de Meslek Yüksek Okulu ve belediyemizin entegrasyonu ile oluşacak işbirliğinden şehrimizin istifade etmesini hedefliyoruz.

 

Turgutlu MYO öğrencilerinin mezuniyet sevinci

Eğitimde ülke çapında ses getiren çalışmalara imza atan, köklü bir geçmişe sahip Celal Bayar Üniversitesi, Manisa’nın olduğu kadar Turgutlumuz’un da gözbebeğidir” dedi. Daha sonra Kaymakam Uğur Turan ve Rektör Prof. Dr. Kemal Çelebi birer konuşma yaparak mezun olan öğrencilere bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi. Dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri protokol üyeleri tarafından takdim edilirken, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi de Turgutlu MYO’ya verdiği destekten dolayı Kaymakam Uğur Turan’a, Belediye Başkanı Turgay Şirin’e ve Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Ulcay’a birer hediye takdim etti. Mezuniyet coşkusunun yaşandığı son bölümde ise öğrenciler kepleri havaya atarak okuldan mezun olmanın coşkusunu yaşadılar.


Mezuniyet törenine CBÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, CBÜ Turgutlu Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Kenan Yalınız, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Ulcay, dekan yardımcıları, öğretim görevlileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Bu habere de bakabilirisiniz

Başkan Besim Dutlulu muhtarları konuk etti

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Milli Egemenlik Meydanı’ndaki resmi törene …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: