Vali Koçak Ramazandaki iftar yemeği ziyaretlerini Didim’de sürdürdü

Ramazan ayı dolayısıyla Aydın Valiliğince Didim’de organize edilen iftar yemeğine Didimliler büyük ilgi gösterdi.

Vali Koçak Ramazandaki iftar yemeği ziyaretlerini Didim’de sürdürdü

Kent Meydanında düzenlenen iftar yemeğine Aydın Valisi Ömer Faruk Kocak, Didim Kaymakamı İskender Yönden, Didim Garnizon Komutanı Albay Çetin Gülseven, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gürkan Kabakçı, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Resmi kurum ve daire amirleri, mahalle muhtarları, Şehit yakınları ve Gaziler, Engelliler Derneği üyeleri sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile yaklaşık 2 bin 500 kişi katıldı.

Vali Koçak Ramazandaki iftar yemeği ziyaretlerini Didim’de sürdürdü

Düzenlenen iftar yemeğine konuşan Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, rahmet ayı içerisinde bulunduklarını belirterek, “Ramazan, dargınlıkların son bulduğu, insanların arasındaki yardımlaşma duygularının zirveye ulaştığı, Allah’a olan sevgilerinin zirveye ulaştığı ve en önemlisi Kur’an’ın indirildiği, içinde bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi’nin bulunduğu bir ay” dedi.
Şehit ailelerinde seslenen Vali Koçak “Siz bize şehitlerimizin emanetisiniz. Bu devletin emanetisiniz. Vatan için, millet için, devlet için, canını feda eden insanların yakınları ve şehit olmak için mücadele etmiş ama şehadete yürüyememiş gazi olmuş insanlarsınız. Onun için siz bize emanetsiniz. Sizden bir talep geldiğinde biz bunu emir telakki ediyoruz. Bunu mutlak suretle yerine getirmeye çalışıyoruz.” dedi.


İftar yemeğinin ardından Vali Koçak, beraberindekilerle beraber masalara dolaşarak vatandaşlarla sohbet edip, sorunlarını dinledi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sahte alkolden tedavi görüyordu, hayatını kaybetti

Aydın’ın Nazilli ilçesinde sahte alkol nedeniyle yoğun bakımda tedavisi süren Osman Özden hayatını kaybetti.11 Ekim …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: