VATANDAŞLARIN SOFRASINA KONUK OLDU

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Mersinli ve Gökköy Mahallelerinde düzenlenen ” Kutlu Doğum Haftası ” programlarına katıldı. İlk olarak Mersinli Mahallesinde bu yıl altıncısı düzenlenen Kutlu Doğum hayrına katılan Belediye Başkanı Zeki Kayda, mahalle sakinleri tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Başkan Kayda, mahalle halkının birlik ve beraberlik içinde düzenlediği Kutlu Doğum Haftası programının hayırlara vesile olması dileğinde bulundu. Hayır yemeğinden sonra Mersinli Mahallesinde vatandaşlarla sohbet eden Başkan Zeki Kayda, mahalle sakinlerine belediye hizmetlerini ve 2016 yılı yatırım projelerini anlattı.

Kutlu Doğum Hayrı-6

BAŞKAN KAYDA, GÖKKÖY’DE VATANDAŞLARIN SOFRASINA KONUK OLDU

Belediye Başkanı Zeki Kayda, Mersinli Mahallesinden sonra Gökköy Mahallesinde düzenlenen ” Kutlu Doğum Haftası ” programına katıldı. Mahalle sakinlerinin düzenlediği hayır yemeğine Başkan Yardımcıları Yalım Şenkaya, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, Büyükşehir Salihli Koordinatörü Ali Rıza Ünveren, Meclis Üyeleri Cevdet Zurnacı, Osman Vural ve İsa Yıldırım birlikte katılan Başkan Zeki Kayda, vatandaşlarla sohbet etti.

Kutlu Doğum Hayrı-4

Gökköy Mahallesinde düzenlenen hayır yemeği programından sonra Allahdiyen Mahallesini de ziyaret eden Başkan Zeki Kayda, vatandaşlarla yaptığı kahve toplantısında talep ve istekleri dinledi. Başkan Kayda, mahalle sakinlerinin kendisine ilettiği taleplerin belediye tarafından en kısa sürede yapılacağını söyledi.

BAŞKAN KAYDA:”PEYGAMBERİMİZ GÖNÜLLERİMİZDE YAŞAMAYA DEVAM ETMEKTEDİR”

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Kayda mesajında; ” Tarih boyunca, tüm insanlığın ortak değeri olan ve Peygamberimizin asırlar önce bizlere bıraktığı sevgi ve kardeşlik mesajları, ülkemizin ve dünyanın barışa en çok ihtiyaç duyduğu bu yüzyılda manevi anlamda tek yol göstericimizdir.” diyen. Başkan Kayda mesajında şunları kaydetti: “Alemlere rahmet olarak gönderilen son Peygamber Hazreti Muhammed Mustafa (S.A.V)’in dünyaya gelişinin 1445’inci yılını kutluyoruz.

Başkan Zeki KAYDAGüzel ahlakı, merhameti ve adaletli kişiliğiyle de rehberimiz olan Peygamber Efendimiz, gönüllerimizin en müstesna köşesinde yaşamaya devam etmektedir.

O’nun dünyaya gelişinin yıl dönümünde, bu kutlu günde, Türk -İslam aleminin uğradığı zulümlerin son bulmasını; dünyanın neresinde olursa olsun insanlığın kan ağladığı topraklarda huzurun egemen olmasını yüce Allah’tan diliyorum.

Salihlililer olarak vatan toprağına son 10 ayda emanet ettiğimiz İsmail Yavuz, Mehmet Uyar, Özgür Yatakdere ve Doğan Sakarya şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet diliyor, terör belasında yüreklerimizi dağlayan acı haberlerin son bulmasını bu mübarek gün ve aylarda temenni ediyorum.

Kanla, gözyaşıyla, acı ve zulümle imtihan olan insanlığın, O’nun ebedi mesajını; sevgiyi, barış ve merhameti yaşamasını istiyoruz. Ülkemizde birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi bozacak her türlü fenalıktan Rabbimin bizleri uzak tutmasını diliyorum.

En kutsal değerlerimiz olan vatanımızın, bayrağımızın, yüce dinimiz İslam’ın, bu topraklarda kalıcı olması ve bir ülkü olarak dosdoğru yaşatılması için var gücümüzle çalışacağız.

Yolumuzu aydınlatan, yüreklerimizi aşkla, merhametle, sevgiyle dolduran sevgili Peygamberimizin hatırasına, emanetine hep birlikte sahip çıkmalıyız. O’nun hayatını örnek almalı, başta kendi ailemizde ve toplumuzda tek yol göstericimiz O’nun evrensel mesajları olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, O’nun çağlar aşan kardeşlik ve sevgi çağrısının, ülkemizin birlik ve beraberliğine, insanlık aleminin barış ve huzuruna vesile olması diliyor, tüm İslam Alemi’nin Kutlu Doğum Haftası’nı tebrik ediyorum ” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Görme kusurları tarih oluyor

Akıllı göz mercekleriyle görme kusurlarından ve gözlüklerden kurtulmanın mümkün olduğunu anlatan Göz Hastalıkları Uzmanı Op. …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: