Yıldız: Çocuklar evden kaçtı!

 

Manisa’da AK Parti’nin kanaat önderlerinden, uzun yıllar il ve merkez ilçe başkanlıkları ile  İl Genel Meclis Başkanlığı yapan Dursun Ali Yıldız, AK Parti’nin Manisa’daki seçim atmosferini değerlendirdi. Dursun Ali Yıldız genel durumdan çok büyük bir üzüntü duyduğunu kaydetti.

Özel Haber: Berna Memiş

AK Parti Eski İl Başkanı Dursun Ali Yıldız hazırlanan belediye meclis üyeleri listelerini eleştirdi ve ayrıca AK Parti’den ayrılarak diğer partilerde belediye başkan adaylığı görevleri alan isimler hakkında konuştu.  Belediye meclis üyeliği listelerinin ekip ruhu taşımadığını vurgulayan Yıldız, “Listeler hazır. Peki ekip ruhu taşımayan böyle bir liste ile verimli çalışma yapılabilecek mi? Bu görevlerde bulunmuş biri olarak tecrübeme dayanarak söylüyorum. Zor. Doğrusu çok zor… Zorluğu meclis çalışmalarında görülecek. Şehzadeler’de de, Yunusemre’de de tanıdığımız isimler yok. Geçen sene görev yapan arkadaşları çok bulamadım. Ne düşündüler? Belediye başkanları kendileriyle uyum içinde çalışacak arkadaşlar aradılar. Bu gösterdikleri hassasiyet onların uyumlu çalışmalarına yetecek mi? Yetmeyecek tabi. Bu listelerle çok zor çalışılır. Hizmet noktasında sıkıntı yaşayacaklarını düşünüyorum” dedi.

ZAFER İKİNCİ’YE ÇOK ÜZÜLDÜM

AK Parti Yunusemre Eski İlçe Başkanı Zafer İkinci’nin AK Parti Yunusemre Belediye Meclis üyeleri listesinin ilk sırasına yazılıp, ardından liste dışı bırakılmasını da eleştiren Dursun Ali Yıldız, “Zafer’in durumuna çok şaşırdım. Zafer beni aradı. ‘Bana belediye meclis üyeliği ve belediye başkan yardımcılığı teklif ettiler. Ben senin bir fikrini alayım diye aradım’ dedi. Ben de işlerin müsaitse belediyede durabileceksen partimiz için de belediye için de çok iyi olur. Kabul et’ dedim. Listelerde Zafer’i göremeyince çok üzüldüm. Bunlar üzücü şeyler. Adama gidersiniz teklif edersiniz, sonra listeye koymazsınız. Tabi bunlar iyi şeyler değil. Bunlar seçim sonuçlarına çok olumlu yansıyacak hareketler değil. . Adama git once umut ver, ondan sonra birileri müdahale etsin. Çok şaşırdım. Zafer’e de üzüldüm. Başkalarına da böyle umut verilmişse.. Belki Selman Alkış da bunlardan biridir. Engin Yüksel de var. Bunun gibi pek çok isim var. Bu isimlerin hepsi derlenip toparlanıp tekrar bu sistemin içine dahil edilebilirdi” diye konuştu.

MAŞALLAH HER PARTİYE ADAM VERDİK

AK Parti’nin Manisa’da pek çok önemli ismi diğer partilere verdiğini vurgulayan Dursun Ali Yıldız, “Bir de AK Parti maşallah öyle bereketli bir parti ki, her partiye bir adam verdi. Köprübaşı’nın  İyi Parti İlçe Belediye Başkan Adayı Fatih Taşlı AK Parti Eski İlçe Başkanı, Büyük Birlik Partisi Turgutlu Belediye Başkan Adayı Serhat Orhan AK Parti’den Belediye  Eski Başkanı,  Demokrat Parti Yunusemre İlçe Belediye Başkan Adayı İsmail Taşkıran eski belediye meclis üyemiz, Büyük Birlik Partisi Yunusemre Belediye Başkan Adayı Selman Alkış, İl Başkan Yardımcımız ve Teşkilat Başkanımızdı, Demokrat Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şule Tunalı AK Parti’de önemli hizmetlerde bulunmuş bir isimdi” dedi.

ARINÇ VE TANRIVERDİ OLSAYDI BÖYLE OLMAZDI

AK Parti’deki bu kopmaları değerlendiren Yıldız “Bu neden kaynaklanıyor? Eğer Bülent Arınç ve Hüseyin Tanrıverdi Manisa’da olmuş olsaydı ve ağabeylikleri devam ediyor olmuş olsaydı partiden bu kadar kopma bu kadar dağılma olmaz, hepsini bir araya toplar, onlara partilerde değişik görevler, meclis üyelikleri vererek partide tutarlardı. Böylece 31 Mart seçimlerinden daha iyi bir sonuçla çıkmış olurduk. Böyle dağınık bir görüntü belki Türkiye’de başka bir vilayette yok. Burada da olmamış olurdu. Bir de Manisa’da ağabeylik kavramı da kalmadı. Herkes kendi başına buyruk. Herkes ben çok biliyorum diye hareket ediyor. Ama ortada da böyle bir dağınık sonuç var işte” dedi.

ÇOCUKLAR EVDEN KAÇINCA..

Manisa’da birlik ve beraberliğin sağlanamadığına dikkat çeken Yıldız, “Manisa’da birlik beraberliğin sağlanabilmesi Manisa’da çok iyi bir seçim sonucu alınmasına sebep olurdu. Ama bu birlik ve beraberlik sağlanamayınca, çocuklar evden kaçınca, başka partilere gidince daha olumsuz bir sonuçla karşılaşacağımızı tahmin ediyorum. Keşke böyle olmasaydı. Kalanlar da küstürüldü. Böyle birşey olamaz. ‘Bunlardan birşey olmaz gittikleri yerde seçim alamazlar’ denmemesi lazım. Siyasetin ne olacağı belli olmaz. Alabilirler de. Ama her birisi 2 bin – 3 bin oy AK Parti’nin oyunu aşağıya çekse yine AK Parti için zarardır. Türkiye ortalamasını etkiler. Türkiye ortalamasının yanında Manisa ortalamasının daha da aşağıda olmasına sebep olur. Keşke bu lar derleyip toparlanıp diğer partilere gitmesi engellenmiş olsaydı. Zorla değil tabi Yaptıkları hizmetlerin karşılığı olarak. Çünkü diğer partiler bu isimleri davet ediyorsa, AK Parti içinde bir değer olduklarından, bir ağırlıkları olduklarından davet ediliyorlar. Aday yaptıklarında AK Parti’den getirecek oyları oldukları için davet ediyorlar.  Bunlar bir değerse AK Parti içinde bu değerlerin tutulmuş olması lazımdı. Buna üzüldüm. Manisa’daki AK Parti adına buna çok üzüldüm. İnşallah bu yanlış telafi edilir” diye konuştu.

Bu habere de bakabilirisiniz

Baybatur’la başladı, Salih Hızlı’yla bitti..

Son günlerde sosyal medya sayfasından bol atarlı bol giderli paylaşımlar yapan AK Parti İl Başkan …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: