Yunus Emre Anadolu Lisesi’nden dünya 3.’lüğü

Kula Yunus Emre Anadolu Lisesi öğrencilerinden Doğaç Dovan, 2017 Dünya İnternet Klavye Şampiyonası ‘13-16 Yaş Grubu Anadilde Q Klavye kategorisinde’ Türkiye 1.si ve dünya 3.sü oldu.

Yunus Emre Anadolu Lisesi’nden dünya 3.’lüğü

Kula Yunus Emre Anadolu Lisesi öğrencilerinden Doğaç Dovan, İntersteno Uluslar Arası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu başkanlığınca düzenlenen 2017 Dünya İnternet Klavye Şampiyonası ‘13-16 Yaş Grubu Anadilde Q Klavye kategorisinde’ Türkiye 1.si ve dünya 3.sü oldu. 2017 Dünya İnternet Klavye Şampiyonasında katılan Doğaç Dovan, Okul Bilişim Teknolojileri Öğretmeni ve Müdür Yardımcısı Ramazan Balcı, Okul Müdürü Adem Sümen ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan Kula Kaymakamı Murat Güven’i makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan şampiyon öğrenci Doğaç Dovan, “Bu yarışmayı öğretmenim Ramazan Balcı önderliğinde katıldım. Bu yarışmanın sonunda kendime olan özgüvenim sonucunda Türkiye 1.’liği ve dünya 3.’lüğü kazandım. Çok mutluyum. Beni bu zamana kadar destekleyen ailem öğretmenlerim okul yöneticilerimi teşekkür ediyorum” dedi.

Yunus Emre Anadolu Lisesi’nden dünya 3.’lüğü

Dovan’ı tebrik eden Kula Yunus Emre Anadolu Lisesi Okul müdürü Adem Sümen, bu tür uluslararası başarıların eşine az rastlanır olduğunu söyledi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Baybatur’la başladı, Salih Hızlı’yla bitti..

Son günlerde sosyal medya sayfasından bol atarlı bol giderli paylaşımlar yapan AK Parti İl Başkan …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: