YUNUSEMRE MEDİNE NİNE’YE SAHİP ÇIKTI

1 (4)Yunusemre Belediyesi, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde zor koşullar altında hayatını sürdürmeye çalışan 69 yaşındaki Medine Çakan’a sahip çıktı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri hayırsever bir işadamının da katkılarıyla Çakan’ın evinin eşyalarını temin etti. Ekipler, yaşlı kadının oturulmaz haldeki evini de tadilattan geçirecek.

Yunusemre Belediyesi ilçede kimsesiz vatandaşların yaralarını sarıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, belediyeye müracaat eden ve Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde tek başına yaşam mücadelesi veren Medine Çakan’a da yardım elini uzattı. Eşyasız evde hayatını sürdürmeye çalışan 69 yaşındaki yaşlı kadın, Yunusemre Belediyesi’ne müracaat ettikten kısa bir süre sonra eşyaya kavuştu. Medine Nine, artık daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşayacak.

ZOR ŞARTLAR ALTINDA YAŞAM MÜCADELESİ

Manisa’ya bir ay önce taşındığını belirten Çakan, “Oğlum cezaevinde, eşim vefat etti. Manisa’ya 1 ay önce Burdur’dan taşındım. Yaşlılık maaşımda il değişikliği yaptığım için kesintiye uğradı. Yunusemre Belediyesi’ne yardım için müracaat ettikten kısa bir süre sonra ekipler evime eşya getirdi. Sağ olsunlar. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi ve devletimizden Allah razı olsun” dedi.

1 (3)BİR YORGAN VE YASTIĞI VARDI

Yaşlı kadını ziyaret eden Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ahmet Mustafa Süzer, Medine Nine’nin sıkıntılarını gidermekten mutluluk duyduklarını ifade etti. Süzer konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bir yorgan ve bir yastığı ile eşyasız ve kimsesiz bir şekilde evinde kalan Medine Annemizin bizim müdürlüğümüze talebinin ardından bizler de gerekli işlemlerimizi yaptık. Medine Annemizin evinin bakımını tadilatını yapıp, eşyalarını alacağız. Elimizden geldiği ölçüde yardımda bulunacağız. Hastalığıyla ilgili olarak da hastaneye götürerek bakımının yapılmasını sağlayacağız. Sosyal güvencesinin bağlanması için gerekli işlemlerde bulunacağız” dedi. Sosyal Yardım İşleri Müdürü, vatandaşlara da çağrıda bulunarak evlerinde bulunan ikinci el eşyaların Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne ulaştırılmasını istedi. Süzer gelen eşyaların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını kaydetti.

Bu habere de bakabilirisiniz

Cami minaresinde dolaşan tilki görenleri şaşırttı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde çıktığı cami minaresi üzerinde dolaşan tilkiyi görenler şaşkınlık yaşadı. Cami çevresinde toplanan …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: