YUNUSEMRE RENGARENK OLACAK

YUNUSEMRE RENGARENK OLACAK (3)

Yunusemre Belediyesi, ilçenin rengarenk olması için düğmeye bastı. Belediyenin serasında yetiştirilen çiçek ve bitkiler kentin çeşitli noktalarında Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından toprakla buluşturuluyor.

YUNUSEMRE RENGARENK OLACAK (1)

‘Yeşil Bir Yunusemre’ sloganıyla ilçede çalışmalarını aralıksız sürdüren Yunusemre Belediyesi, bünyesinde oluşturduğu serada çiçek ve süs bitkisi yetiştiriyor. Yunusemre Belediyesi Şantiyesi’nde bulunan serada belediye tarafından oluşturulan mevsimlik çiçekler, kentin parklarını, bahçelerini ve resmi kuruluşlarını süslüyor. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, serada yaklaşık 275 bin mevsimlik çiçeğin yetiştirildiğini belirtirken; çalışmayla ilçeyi estetik bir görünüme kavuşturmak istediklerini ifade etti. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Şantiyemizde bulunan seramızda yetiştirdiğimiz mevsimlik çiçekler kentimizin belediye yetki sınırlarında bulunan tüm noktalarına dikiliyor. Ateşçiçeği, Aslanağzı, Kadife, Pervane ve Koyungözü gibi çiçekleri park ve bahçelerin yanı sıra resmi kuruluşlara ve bizden talepte bulunan belediyelere veriyoruz. İlçemizin estetik açıdan güzel bir görünüme kavuşması amacıyla çalışmalarda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

YUNUSEMRE RENGARENK OLACAK (5)

YUNUSEMRE RENGARENK OLACAK (6)

Bu habere de bakabilirisiniz

Yağmur suyu ızgaraları temizleniyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, yağışlı havalarda yaşanabilecek taşkın sorunlarına engel olmak adına yağmur suyu ızgaraları temizlik …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: