Yunusemreliler Sağlıklı Yaşam için Yürüdü

YUNUSEMRELİLER SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ (5)Yunusemre Belediyesi’nin Sağlıklı Yaşamın Anahtarı Spordur’ sloganıyla gerçekleştirdiği etkinliğe ilgi yoğun oldu. Sağlık Haftası kapsamında düzenlenen organizasyonda çocuklarla buluşan Başkan Çerçi,  bir hekim olarak sporun önemine dikkat çekerek, “Sporu; hayatımızın bir parçası olarak görmeli, devamlı yapmalıyız” dedi.

Yunusemre Belediyesi Sağlık Haftası kapsamında sporun önemine dikkat çekmek amacıyla yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe Belediye Başkanı Dr. Çerçi de katılarak çocuklara tıp kökenli bir başkan olarak sporun önemini anlattı.

YUNUSEMRELİLER SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ (1)ÖĞRENCİLERE ‘SPOR YAPIN’ ÖĞÜDÜ

Sporun hayatımızın bir parçası olması gerektiğini ve sporun her yaşta insana faydalı olduğunun altını çizen Başkan Çerçi, “Ruh sağlığı, zihin sağlığı ve beden sağılığımız için spor yapmak zorundayız. Sportif olarak yaptığımız aktiviteler vücudumuzun dengesini sağlıyor. Sağlıklı, ülkeye faydalı, derslerinizde de daha başarılı olmak için sporu düzenli olarak yapmalısınız. Spor sayesinde derslerinize daha iyi konsantre olursunuz. Ayrıca spor yapanlar kötü alışkanlıklardan uzak durmuş olurlar. Kısacası sporu hayatımızın bir parçası olarak görmeliyiz ve devamlı yapmalıyız” dedi.

YUNUSEMRELİLER SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ (2)“BİN 800 LİSANSLI SPORCUMUZ VAR”

Belediye bünyesindeki spor kulübü hakkında da öğrencileri bilgilendiren Başkan Mehmet Çerçi sözlerini şöyle tamamladı: ” Spor kulübümüzde 13 ayrı branşta toplam bin 800 lisanslı sporcumuz var. Türkiye çapında düzenlenen bütün yarışmalara katılarak, başarılar elde ediyoruz. Sporcularımızın azimli ve istekli olmaları katıldıkları yarışmalardan derecelerle dönmeleri bizleri daha da  mutlu ediyor. Yunusemre Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında yer almaya devam edeceğiz”

 

YUNUSEMRELİLER SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ (4)Uncubozköy Göleti’nden başlayan yürüyüş, Şehzadeler Koleji yanında sona ererken; öğrenciler kendilerini yalnız bırakmayan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür etti.

Bu habere de bakabilirisiniz

MABEM’den YKS’de yüzde 98,14 başarı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde, Manisa’nın büyükşehir belediyesi olmasıyla birlikte 17 ilçede hizmete …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: