166 MİLYON DOLAR YABANCI YATIRIM BEDELİYLE TÜRKİYE’DE BİRLEŞTİLER

Yaklaşık 10 yıldır sinema, televizyon dizisi ve yurt dışı platform dizileri sektöründe isim yapmış olan UNC FILM Prodüksiyon, Alman ve Kore yatırımcı şirketlerle birleşti. DreamLife Türkiye stüdyosu adıyla yola devam eden yeni şirket, 166 Milyon dolar yabancı yatırım  bedeliyle, yeni dönem sinema ve televizyon filmleriyle beraber, CODE adında ileri düzey bilgisayar ve konsol oyunları tasarımına üretecek.

DreamLife şirketi yönetim kurulu başkanı Mehmet ÇETİN, “Televizyon ve sinema sektöründeki başarı çemberini uluslararası arenada daha etkin kılmak için yabancı ortaklık yatırım ağını güçlendirdiklerini belirtti. Bu yeni oluşumla, Türkiye’nin adını global film ve oyun tasarım piyasasında zirveye taşıyacağız. DreamLife  İstanbul, Los Angles ve Düsseldorf stüdyolarında hizmet veriyoruz.” Dedi

Vizyona hazırlanan Mahsusa filminin yapımcısı ve birçok yerli-yabancı filmin de yapım ortağı olan Mehmet ÇETİN, Amerika ve Kanada’daki dizi platform kanallarına da yapımlar hazırlandıklarını belirterek  “DreamLife şirketi, çekimi devam eden ve bir Amerikan dizi-platform kanalına satılan; Narcotic Turkey, Kaira, İron Bird (Demir Kuş), Princess of Dream City (Düş Şehrinin Prensesi) gibi ileri düzey projelerin de sahibi. Bu yapımların dışında beş yeni film prodüksiyon hazırlıyoruz” şeklinde konuştu.

UNC ile yola çıkan ve DREAMLIFE Türkiye Stüdyosu olarak devam eden şirketin yaptığı işler bunlarla sınırlı değil. Yapımcılığın dışında, sinema ve dizi sektörüne Hollywood kalitesinde görsel efekt yapan şirketin portföyü oldukça geniş. Bugüne kadar 93 Türk dizisi, 42 yerli sinema görsel efektleriyle beraber, 12 yabancı dizi ve 21 yabancı sinema projesinin görsel efektleri bu şirketten çıktı.

 

Yeni Dönem Bilgisayar ve Konsol Oyun Tasarımı

Türkiye’de yazılım alanın da  global bir yazılım ve grafik timiyle çalışmaya başlayan DREAMLIFE, ekonomiye bir çok katkı sağlayacakğını belirten Çetin “Ülkemizi yzılım konusunda bir çok eksiyini kapatarak sektöre kalifiye elaman kazandırma konusunda çalışmalarımız var. Ayrıca oldukça farklı bir fantastik bilgisayar oyununu yakında duyuracak. Oyunun VR (sanal gerçeklik) internal fuar tanıtım videoları kısa bir süre sonra tanıtıma çıkacak ve oyun severlerle buluşacak.  CODE isimli bu oyunun, oyunseverlere farklı ve keyifli bir deneyim sunacağız.

Bu habere de bakabilirisiniz

Manisa Valiliğinden uyarı: “Yeni tedbir ve kısıtlama kararları almak kaçınılmaz olacaktır”

Manisa Valiliği, korona virüs salgını dolayısıyla vaka sayılarında önemli artışlar yaşandığını belirterek, “Getirilmiş olan tedbir …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: