İzmir’de kumar operasyonu

İzmir’in Aliağa ilçesinde kumar oynattıkları öne sürülen iş yerlerine operasyon düzenlendi.

İzmir’de kumar operasyonu

Alınan bilgiye göre, Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince kumar ve tombala oyunlarının oynanmasına yönelik yapılan operasyon kapsamında ilçe genelinde kumar oynatılan kıraathanelere müşteri kılığındaki polislerin fiziki takibin ardından ekipler harekete geçti. Kumar oynatılan iş yerlerinde arama yapıldı. Yapılan aramalarda bir adet sigaramatik makinesi, 570 TL para ve kumar oynamakta kullanılan muhtelif sayılarda malzemeler polis tarafından ele geçirildi. 4 iş yeri sahibi hakkında “kumar oynanmasına yer ve imkan sağlama” suçundan işlem yapılırken, iş yerlerinde kumar oynarken yakalanan toplam 14 kişiye 227 TL’den toplam 3 bin 780 TL idari para cezası uygulandığı öğrenildi.

İzmir’de kumar operasyonu

İlçe genelinde huzur ve güvenliğin sağlanması için çalışmaların devam edeceğini söyleyen Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev, “Gerek İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğümüz organizesinde, gerekse Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğümüz olarak yapılan bu uygulamalar ile vatandaşımızın can ve mal güvenliği, ilçemizdeki huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi ve daha da iyi gidebilmesi amacıyla yapılan denetimlerimiz artarak devam edecektir. Kumar oynanmasına imkan sağlayan yerler hakkında gerekli adli ve idari işlemler yapılarak kumar denen illetin kökünü kazıyarak ilçemizden temizlenmesi sağlanacaktır. Vatandaşlarımız bu tarz yerler ile ilgili olarak ayrıca karşılaştıkları her türlü şüpheli durum karşısında gecikmeksizin 155 Polis İhbar Hattımıza bilgi vermeleri ve bizlere destek olmaları, Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak suç ile mücadelemizde çok büyük önem arz etmektedir” diye konuştu.

Bu habere de bakabilirisiniz

Deprem Çeşme’deki bazı binaların duvarlarını yıktı

İZMİR (İHA) – İzmir’deki 6.6 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Çeşme’de metruk binaların duvarları yıkıldı, yükselen deniz …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: