Necip Denktaş: “Mehmet Çerçi’nin üzülmesini istemem”

Balıkesir’in Edremit ilçesinde düzenlenen Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’nin Meclis Toplantısı’na katılan Mehmet Çerçi’nin, AK Parti’den istifa eden Necip Denktaş ile birlikte olduğu fotoğraf bazı partililerce tepki çekmişti. Konuyla ilgili yaptığımız özel haberin ardından Eski Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Necip Denktaş bizlere ulaşarak konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Özel Haber: Berna Memiş

Haberimizin ardından kendisine söz hakkı doğan Necip Denktaş, Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği toplantısına katılmak üzere gittiği Edremit’ten bizlere ulaştı. ManisaTürk’ten Berna Memiş’i arayan Necip Denktaş haber hakkındaki görüşlerini dile getirdi.  Necip Denktaş; “Geçtiğimiz yıllarda Yunusemre Belediyesi tarafından düzenlenen Yunt Dağı Yağlı Güreş Festivali’nde uzun dönem Organizasyon Komite Başkanı olarak görev yaptım, kurucusuyum. Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği üç sene önce kuruldu. Ben delegeyim. Dolayısıyla AK Parti’den istifa etmiş olmam bu birliğin meclis üyeliğinden istifa etmemi gerektirmiyor.  Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’nin Meclis Üyeliği görevim devam ediyor.  Görevler bir dahaki sene değişecek” diye konuştu.

“TOPLANTIYA KENDİM GİTTİM”

Necip Denktaş, Edremit’te yapılan toplantıya Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ile birlikte gitmediğini, birlikte görevi nedeniyle toplantıya katıldığını söylerken,  “Birlikteki vazifem gereği bu toplantıya davet edildim ve giderken de Mehmet Çerçi Başkan ile birlikte gitmedim.  Kendi arabamla geldim. Tabi ki burada Başkan Mehmet Çerçi  ile karşılaştık ve toplantı esnasında yanyana oturduk.  Benim güreş mazim çok eskidir. Beni bu camia çok iyi bilir. Dolayısıyla siyasi bir oluşuma katılmadık. Burada Mehmet Başkan’ın üzülmesini istemem. Bu bir siyasi parti organizasyonu değil yağlı güreş organizasyonudur” dedi.

ÇERÇİ VE DENKTAŞ’A YENİ GÖREVLENDİRME

Necip Denktaş, “Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’nin Meclis Toplantısı’nda yapılan görüşmelerde Başkan Mehmet Çerçi birliğin encümen üyeliğine seçildi. Ben de birliğin Organizasyon Komitesi üyeliğine seçildim. Manisa Yunusemre Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu  güreşlerdeki  komite başkanlığı görevim de halen devam ediyor” dedi.

BU YIL KIRKPINAR HARİÇ TÜM GÜREŞLER İPTAL

Korona virüs önlemleri sebebiyle bu yıl Kırkpınar hariç tüm güreşlerin iptal edildiğini belirten Denktaş, “Bilim kurulundan halen görüş bekleniyor ama buradaki genel kanı Kırkpınar hariç diğer güreşlerin iptal edilmesi yönünde.  Yani bu sene Yuntdağı Güreşleri de yapılmayacak” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Baybatur’la başladı, Salih Hızlı’yla bitti..

Son günlerde sosyal medya sayfasından bol atarlı bol giderli paylaşımlar yapan AK Parti İl Başkan …

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: